Verejooks Reguloni kasutamisel [Ekspertnõuanded]

Tere, mul oli Reguloni rasestumisvastaste tablettide võtmisel 4-kuuline paus, sest käisin 3 kuud välismaal ja otsustasin, et on aeg lasta kehal pillidest hingata. Paraku oli mul 3-kuulisel Inglismaal viibimisel ainult üks menstruatsioon (lisan, et mul on diagnoositud polütsüstiliste munasarjade sündroom). Pärast Poolasse naasmist sain menstruatsiooni umbes kuu aega pärast viimast menstruatsiooni, nii et soovides menstruatsiooni esimesel päeval tablettide juurde tagasi minna, võtsin 1 Reguloni tableti ja periood peaks kaduma. Kahjuks on täna 11. päev (võtan tablette regulaarselt tund aega) ja alakõhus on endiselt määrimist ja kerged valud. Ma ei tea, kas see on esimese paki alguses normaalne, ma pole varem sellist olukorda kogenud. Kahjuks ei saa ma puhkuseperioodi tõttu oma arsti juurde pöörduda. Ma palun abi ülaltoodud küsimuses.

Hormonaalse rasestumisvastase vahendi kasutamise ajal on verejooksu kõige levinum põhjus preparaadi enda kahjulik mõju. Põhjuseid on aga teisigi ja seetõttu peaksite pöörduma günekoloogi vastuvõtule. Seda enam, et kirjutatu põhjal ilmneb, et te ei pidanud enne Reguloni uuesti sisselülitamist oma arstiga nõu.

Pidage meeles, et meie eksperdi vastus on informatiivne ega asenda visiiti arsti juurde.

Barbara Grzechocińska

Varssavi Meditsiiniülikooli sünnitus- ja günekoloogiaosakonna ja kliiniku dotsent. Nõustun eraviisiliselt Varssavis aadressil ul. Krasińskiego 16 m 50 (registreeruda saab iga päev kell 8–20).

Silte:  Tervis Psühholoogia Uudised 

Huvitavad Artiklid

add