Ketosteroidide suurenenud sekretsioon ja ebanormaalsed menstruatsioonid [Ekspertide nõuanded]

Minu tütar on 17-aastane. Mind häirinud sümptomite tõttu (nibukarvad, kaenealuse naha keratiniseerumine, kerge ülekaal, venitusarmid, ebaregulaarsed menstruatsioonid) otsustasin temaga endokrinoloogi poole pöörduda. Ta suunati ööpäevaringselt vere- ja uriinianalüüsidele. TSH - normaalne, testosterooni normaalne, ainult ketosteroidid - kõrgenenud. Neerupealiste ultraheli - hea tulemus, kuid munasarjal avastati kasvaja (6 cm). Pärast katseid osutus hemorraagiline tsüst, mille eest mu tütar Duphastoni sai. Kasvaja vähenes, me lõpetasime ravimite võtmise ja jälle menstruatsiooni ootamise (juba on 9 päeva hiljaks jäänud). Tablettide võtmisel - menstruatsioon on nagu kellavärk. Olime kontrolli all, arst määras uuesti Duphastoni ... aga mis siis. Mulle on jäänud mulje, et me ravime probleemi, kuid mitte selle põhjust.

Soovitan teil pöörduda endokrinoloogi poole. Suurenenud kuseteede ketosteroidid vajavad selgitust. Neerupealiste ultrahelist ei piisa. Ketosteroidide suurenenud sekretsioon uriinis võib olla neerupealiste funktsiooni kahjustuse sümptom. Nende häirete kliinilised sümptomid võivad olla menstruaaltsükli häired, venitusarmid ja suurenenud kehakarv.

Pidage meeles, et meie eksperdi vastus on informatiivne ega asenda visiiti arsti juurde.

Barbara Grzechocińska

Varssavi Meditsiiniülikooli sünnitus- ja günekoloogiaosakonna ja kliiniku dotsent. Nõustun eraviisiliselt Varssavis aadressil ul. Krasińskiego 16 m 50 (registreeruda saab iga päev kell 8–20).

Silte:  Dieet-Ja Toitumise Regeneratsioon Ilu 

Huvitavad Artiklid

add